Haber

81 ilde eş zamanlı “Çengel” operasyonu! 43 Milyon TL vergi kaybı önlendi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, alkollü içki kaçakçılığı ve sahteciliğini önlemek amacıyla 81 ilde eş zamanlı düzenlenen “Çengel” Harekatı hakkında bilgi verdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Yerlikaya, operasyon kapsamında 215 şüpheli kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya’nın açıklaması şöyle;

“Milletimizin can güvenliğini ve sağlığını tehdit eden, aynı zamanda ülkemize büyük miktarda vergi kaybına neden olan kaçak ve sahte alkollü içki ticaretinin önlenmesi amacıyla 81 il Emniyet Müdürlüğümüz tarafından ‘Kanca Operasyonu’ gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlarda: 30.126 litre etil alkol, 15.300 litre kaçak sahte alkollü içki, 3 bin 132 şişe kaçak sahte alkollü içki, 1.497 boş şişe, 2.364 bandrol, 2.658 alkollü aroma ve 2.134 etiket ele geçirildi.

“43 MİLYON TL VERGİ KAYBI ENGELLENDİ”

25 kaçak ‘Kaçak ve Sahte Alkollü İçecek’ tespit edildi. Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı’nın il birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede yaklaşık 43 Milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi.

“FAALİYETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Operasyonları yürüten Polis memurlarımızı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarımızı tebrik ediyorum. “Ülkemizin dört bir yanında kaçakçı ve sahtecilere yönelik operasyonlarımız artarak devam edecektir.”

pazarcik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu