Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım: ‘Millet İttifakı yerlidir, millidir’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, “Milli İttifakı yerlidir, millidir. Kimseden izin almaz. Türkiye’nin çıkarları ve geleceği orada sımsıkı durur. Son 20 yıl bunun ispatıdır.” söz konusu.

Yıldırım, Refahiye Belediyesi tarafından Gençlik Merkezi Salonu’nda düzenlenen toplu bayram töreninde, 14 Mayıs seçimlerinin çok değerli olduğunu ve Türkiye’nin Yüzyılını birlikte inşa edeceklerini ifade etti.

Yabancı orduların silahlandırdıkları terör örgütleri PKK, YPG ve PYD’yi meşrulaştırmak istediklerini anlatan Yıldırım, “Görüyorsunuz ya bu seçimi bizden daha çok Amerika ve Avrupa takip ediyor. Allah’ım bizi ne kadar sevdiklerini düşünüyoruz, öyle değil. Büyük iş, Suriye’nin kuzeyine yerleştirdikleri PKK-YPG, PYD ve silahlandırdıkları terör örgütlerini Türkiye’de meşrulaştırmak istiyorlar, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışıyorlar. Vatanımızın dayanışması ve bölünmez bütünlüğü… Devlet buna izin verir mi?” Oyun büyük ama çok dikkatli olacağız. Sorun sadece Refahiye’nin, Erzincan’ın sorunu değil, ülkenin, milletin ve çocuklarımızın geleceğidir.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, her zaman Türkiye’nin çıkarlarını gözettiklerini belirterek, Türk Yüzyılını birlikte inşa edeceklerini söyledi.

Terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

“Cumhur İttifakı yerlidir, millidir. Kimseden onay almaz. Türkiye’nin çıkarları ve istikbali nerede olursa olsun dimdik durur. Son 20 yıl bunun ispatıdır. Yolları ayırdık, hayatları ayırdık, gönülleri birleştirdik. Yollar milleti birleştirdi ama biz bir şeye dikkat ettik dedik, ‘Yolları böleriz ama Türkiye’yi ayırmayız’ Türkiye’nin her köşesine, dağına, ovasına gideriz, ticaret yaparız. . Yaylacık’ta ticaret yapabiliriz.”

“Elhamdülillah binlerce eser bıraktık, yeni yüzyılda binlerce eser daha yapmaya hazırız”

20 yılda binlerce eseri ülkeye kazandırdıklarını anlatan Yıldırım, “Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Trenini haftaya hizmete açıyoruz. Ankara’dan Sivas’a 2 saatte gideceksiniz. Mimarları Bu dev eser Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve Süleyman Karaman’dır.Tören çalışmaktır.Ne olursa olsun insan dünyada eser bırakandır,işi olmayanın yerine rüzgar eser. . Elhamdülillah binlerce eser bıraktık ve yeni yüzyılda binlerce eser inşa etmeye hazırız. Sizlerin desteğiyle yapamayacağımız, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu