Ekonomi

Anadolu Isuzu Fransa’da pazar payını artırdı

Anadolu Isuzu, 2015 yılından 2022 sonuna kadar Fransa’ya 1.200’ün üzerinde otobüs ve midibüs teslim ederek, bu yılın 7 ayında pazar payını yüzde 9’a çıkararak Fransa’da bu alanda en başarılı 3 oyuncudan biri oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Anadolu Isuzu, yurt dışı pazarlardaki başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu olarak yurt dışında yeni pazarlara açılırken mevcut pazarlarda da varlıklarını güçlendirmeye devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Ürettiğimiz araçlar her geçen yıl tüm dünyada daha fazla tercih ediliyor, yurt dışı satış ve teslimatlarımız da artan bir ivmeyle devam ediyor. Anadolu Isuzu olarak 20’ye yakın yıldır midibüs segmentinde ihracat şampiyonu unvanını taşımanın gururunu yaşıyoruz. Yıllardır Gebze Çayırova’daki üretim tesislerimizde ürettiğimiz araçlar bugün 45 ülke yollarında taşımacılık hizmetlerinde aktif olarak kullanılmaktadır.Bu pazarlara toplam 35 pahalı distribütör aracılığıyla ulaşıyoruz.Gerçek distribütörlerle çalışmanın büyük payı vardır. Distribütörlerimiz, ihracat pazarlarında Isuzu markasına olan inancın temelini sadece araç satışlarıyla değil, yatırımları ve satış sonrası hizmetlerdeki başarılarıyla da oluşturmaktadır.

Bu yılın ilk 7 ayında gerçekleştirdiğimiz satışlarla payımızı yüzde 9’a çıkardığımız ve sektörün ilk 3 oyuncusu arasında yer aldığımız Fransa, bizim için en öncelikli pazarlardan biri. Fransa distribütörümüz Fast Concept Car ile 2015 yılından bu yana sürdürdüğümüz örnek iş ortaklığımız, söz konusu başarıya ulaşmamızda son derece değerli katkılar sağladı. Katkıda bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum. “Fransa’nın yanı sıra diğer dış pazarlarda da yeni başarılara imza atmaya devam edeceğiz.”

aginhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu