Teknoloji

Apple Watch’un Araba Kazalarını Tespit Eden Kaza Tespit Özelliği, Scooterla Seyahat Eden Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Kaliforniya merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 14 serisi, Watch 8, SE (2. nesil) ve Ultra modellerini tanıttı. ‘Kaza Tespit Özelliği’Birçok insanın hayatının kurtarılmasına yardımcı oldu.

Bu özellik sayesinde cihazlar kullanıcının kaza yaptığını ve telefona ulaşamaması durumunda tespit edebiliyor. yetkilileri otomatik olarak arayın Yardım çağırmalarını sağlar. Elbette bu özellik sadece otomobil kazalarında değil, scooter ile yaşanan kazalarda da işe yarayabiliyor. Apple Insider editörü,Yaşadığı hoş olmayan bir deneyimi anlatıyor.

Apple Insider’da çalışan bir editörün, trafik kazası geçirmemesine rağmen hayatı kurtuldu.

Apple Insider’de çalışan Daniel Dilger Bu özelliği sayesinde hayatı kurtarılan ilk kişi o değil. Dilger, arabasını park ettiği yere hızlıca ulaşabilmek için bir scooter kiralıyor. Ancak scooter yolculuğu sırasında bir kaza geçirir ve otoyolun karşısındaki köprüde yarı baygın kalır.

Gözünün üstünde derin bir yarık bulunan Dilger, çok kan kaybetmeye başladı ve Bilincini kaybeder.Bu arada bileğinizdeki Apple Watch, kaza tespit özelliğiyle ilk yardım ekiplerini çağırıyor ve yardım ekiplerinin olay yerine ulaşmasını sağlıyor.

Daniel Dilger’ın scooter’ı düştükten sonra hastanedeki görüntüsü.

Araba kazası geçirmemesine rağmen ciddi bir kaza geçirdi ve Apple Watch’u hasar gördü. 20 saniye içinde kaza tespit uyarısıCevap vermemesi nedeniyle sağlık ekiplerinin 30 dakika içinde olay yerine geldiğini söyleyen Dilger, hayatını Apple Watch’a borçlu.

Kimsenin bu özelliğe ihtiyacı olsun istemiyoruz ancak Apple, ürünlerine kattığı bu kullanışlı özelliklerle kullanıcı dostu bir marka olmaya devam ediyor.

 

erganiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu