Ekonomi

Araç sahipleri dikkat! Motorine 91 kuruşluk zam geliyor

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve mazot fiyatlarını takip etmeye devam ediyor. Son olarak 23 Şubat itibarıyla benzine 48 kuruş indirim geldi.

91 YÜZYILLIK ARTIŞ

Bu kez motorin grubunda Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere 91 kuruşluk fiyat artışı bekleniyor. Benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor.

ŞİMDİKİ FİYATLAR

İstanbul’da güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre mazotun litre fiyatı 20.63 liradan satılıyor. Bir litre akaryakıt ortalama 20,48 liradan satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de içinde bulunduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar, rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTIR.

EPDK’nın fiyat değişikliklerini açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, akaryakıt fiyat değişikliklerini dava süreci sonuçlanana kadar vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu