Haber

Başkan Soyer: “İzmir’e silinmez, temiz bir iz bırakıyoruz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye bünyesinde hizmet veren firmaların yöneticileriyle bir araya geldi. Tüm çalışanlarına emeklerinden dolayı teşekkür eden ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 5 yıllık süreçte fark yarattığını belirten Başkan Soyer, “Kimsenin yüzünü kızartacak, utandıracak bir şey yapmadık. “İzmir’e kusursuz ve kusursuz bir iz bırakıyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinin yöneticileriyle bir araya geldi. İzmir Marina Nefes Restoran’da düzenlenen toplantıda Lider Tunç Soyer, İzmir’in geleceği için çalışan şirket yöneticilerine teşekkür etti. Fark yaratan çalışmalar yaptıklarını belirten Önder Soyer, “İzmir’e sizlerle birlikte hizmet vermek büyük mutluluk. Türkiye’nin kasvetli ortamında, popülizmin hakim olduğu bir ortamda sadece iyi şeyler yapma çabanızın son derece değerli olduğunu düşünüyorum. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok zor dönemlerden geçtik. Tam bir yıl önce 6 Şubat depremini yaşadık. Ama her zaman olağanüstü bir çabayla çalıştık. Büyükşehirler tek deprem bölgesiyle eşleştirilirken biz dört deprem bölgesinde çalışma yaptık. “Konteyner şehirler kurduk” dedi.

 

“İzmir Büyükşehir Belediyesi ile diğer belediyeler arasında uçurum var”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerle örnek olduğunu belirten Lider Soyer, “Tüm samimiyetimle söylüyorum ki 11 büyükşehir belediyesi arasında her anlamda en başarılı belediye İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir. Bu beş yıllık döneme hangi açıdan bakarsanız bakın bu sonuç değişmiyor. Neresinden bakarsanız bakın altyapıda, sosyal hizmetlerde, tarımda İzmir Büyükşehir Belediyesi ile diğer belediyeler arasında uçurum var. Burada tevazuya gerek yok, bu bir gerçek. Her birimiz bunun gururuyla hayatımıza devam edeceğiz. Bu son nefesime kadar taşıyacağım bir gururdur. İnsanı diğer canlılardan ayıran en büyük fark, iz bırakma çabasıdır. “Yaptığımız çalışmalarla bunu başardığımızı düşünüyorum” dedi.

 

“İzmir’e kusursuz ve kusursuz bir iz bırakıyoruz.”

Başkan Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bunu 5 yılda başardık. Kimsenin yüzünü kızartacak, utandıracak bir şey yapmadık. Başımız dik, alnımız açık, gurur duyacağımız işler yaptık. Bunun her şeyden daha değerli olduğunu düşünüyorum. İzmir’e kusursuz ve kusursuz bir iz bırakıyoruz. Bu beş yıl benim için unutulmaz anılarla geçti. Hayatımda çok hoş izler bıraktın. Bu anıları büyük bir gururla taşıyacağım. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal yapısının önümüzdeki dönemde de korunması en büyük dileğimdir. Bunu korumak için elimden geleni yapacağım dedi.

 

Bu ülke için büyük bir sevgiyle çalışacağız.

Ülkesine büyük bir sevgi beslediğini belirten Soyer, konuşmasını şöyle tamamladı: “Ben bu hikayeye, bu vatan sevgisine çok genç yaşta aşık oldum. Bu kara bir aşktır. Bu hikaye başka bir hikaye. Anadolu, Türkiye başka bir şeydir. İnsan ne kadar çok keşfederse o kadar büyük bir sevgiye bağlanır. O coğrafyayı nasıl güzelleştiririz, nasıl güzelleştiririz, orada yaşayan insanların yüzünü nasıl güldürürüz? Bu benim hikayem. Bunu büyük bir sevgiyle yapıyorum. Bu nedenle pozisyon aramıyorum. Bunu nerede bulursam yapacağım. Benim için biten hiçbir şey yok. Son 50 gündür aynı şevk ve azimle çalışmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin İzmir’e ihtiyacı var; İzmir’in sana ihtiyacı var. Bunu asla unutma. Daha yapacak çok işimiz var, biz yapmazsak kimse yapmayacak. Bunu çok iyi bilin… Her yerde, her zaman yapılacak çok iş olacaktır. Bu büyük güvenle, bu iç huzurla ayrılacağım. İnşallah birlikte yürüyeceğimiz daha nice uzun yollar olacak. O yüzden bu muhtemelen kısa bir ara, bu açıdan bakmak lazım. Tekrar buluşacağız, birlikte olacağız. Bu ülkeye güzel şeyler yapmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Biten her hikaye yeni bir şeyin başlangıcıdır. Çünkü o aşk devam edecek bir aşktır. Bu yüzden asla pes etmiyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu