Ekonomi

Bernstein analistleri Bitcoin’de hedef yükseltti: Alım için doğru zaman mı?

Investing.com – Araştırma ve aracılık şirketi Bernstein’ın analistleri Bitcoin için 2025 yılına kadar belirledikleri fiyat hedefini yükseltti.

Bernstein analistleri, müşterilerine gönderdikleri raporda Bitcoin için fiyat hedefinin yükseltilmesine gerekçe olarak kurumsal yatırımcı ilgisi gösterildi. Analistler, notta BlackRock, Fidelity ve Franklin Templeton gibi dünyanın önde gelen varlık yönetim şirketlerinin spot bitcoin ETF’ler aracılığıyla daha önce benzeri görülmemiş bir talep dalgası oluşturduğu üzerinde durdu. Şirketlerin yönetimi altındaki varlıkları 60 milyar dolardan 190 milyar dolara çıkardığına vurgu yapan uzmanlar, bu talebin devam etmesini bekliyor.

Analistler, ABD piyasasındaki ETF’lerin geleneksel piyasalardan sermaye akışı için kilit rol oynadığına inanıyor. Şu an 15 milyar dolar seviyelerinde net akış sağlayan ETF’lerin, 2025 yılına kadar dolaşımdaki Bitcoin’in yaklaşık %7’sine ulaşacağı düşünülüyor. Bernstein analistleri ayrıca 2033 yılına kadar ETF’lerin Bitcoin arzının yaklaşık %15’ine ulaşmasını bekliyor.

Bu bağlamda Bernstein analistleri, 2025 yılına kadar daha önce Bitcoin için 150 bin dolar olarak belirledikleri fiyat hedefini 200 bin dolara yükseltti.

Milyarder yatırımcılar neye yatırım yapıyor? Yanıtı InvestingPro’da! Şimdi KAZAN kodunu kullanın, %20’ye varan indirimle kayıt olun.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Uzmanlar jeopolitik riskin Bitcoin ve altına talebini artıracağını düşünüyor

Bloomberg’in podcast’ine katılan ByteTree’nin baş yatırım sorumlusu ve kurucusu Charlie Morris ve Ruffer’ın fon yöneticisi olan Alexander Chartres, Bitcoin ve altın hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Bu yılki ABD seçimlerine ve mevcut jeopolitik koşullara vurgu yapan uzmanlar, bu durumdan hem Bitcoin’in hem de altının olumlu şekilde etkileneceğini düşünüyor. Alexander Chartres, mevcut koşulları piyasalar için olağanüstü bir rejim değişikliği olarak tanımladı. Ayrıca ABD başkan adaylarının Bitcoin ve kripto paralara yönelik olumlu tavırları da piyasa için son derece olumlu kabul ediliyor.

Fed’den sürpriz bir hamle gelir mi?

Fed konusuna da değinen uzmanlar, bankanın bu yılın başında 3 faiz indirim öngörüsünden 1 faiz indirimine düşmesini Bitcoin için bir baskı unsuru olarak görüyor. Ancak bazı piyasa katılımcıları Fed’in bir sürprize imza atarak Eylül ayında faiz indirimine gidebilme durumunu göz ardı etmiyor.

Sonuç olarak uzmanlar, yatırım portföylerinin çeşitlendirilmesi gerektiğinden bahsederken olası sürpriz gelişmelere karşı portföylerde Bitcoin ve altına yer verilmesi gerektiğini düşünüyor.

sarikamishaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu