Haber

Brezilya’da iki okulda silahlı saldırı düzenleyen kişi yakalandı

BUENOS Brezilya’da iki okula düzenlediği silahlı saldırıda 3 kişiyi öldürüp, 13 kişiyi yaralayan saldırgan güvenlik güçlerince yakalandı.

Brezilya basınında çıkan habere göre, dün ülkenin doğusundaki Espirito Santo eyaletine bağlı Aracruz kentindeki Coqueiral Mahallesi’nde iki okula silahlı hücum düzenleyen 16 yaşındaki saldırgan güvenlik güçlerince tutuklandı.

Espirito Santo Eyalet Valisi Renato Casagrande, kimliğini açıklamadığı saldırganın yakalandığını ve hücum nedeniyle eyalette 3 gün yas ilan edildiğini duyurdu.

Saldırganın 2’si öğretmen 1’i öğrenci olmak üzere 3 kişiyi öldürüp 13 kişiyi de yaraladığı taarruzda, babasına ilişkin iki silahı kullandığı aktarıldı.

Yetkililer, saldırganın atakta bulunduğu okullardan birinde bir müddet eğitim aldığını, saldırıyı 2 yıl planladığını ve üzerinde Nazi sembolü olan bir bileklik taşıdığını belirtti.

Yaralılardan 3’ünün hastanede tedavisinin sürdüğü duyuruldu.

Saldırıda hayatını kaybeden 12 yaşındaki öğrenci Selena Zagrillo’nın annesi Thais Sagrillo Zucoloto, kızının nefrete kurban gittiğini belirterek, “O olmadan nasıl devam edeceğimi bilmiyorum. Bir çocuğu kaybetmek, ne anne ne baba, kimsenin hazırlıklı olmadığı bir acıdır. Artık nasıl devam edeceğimi bana sadece Tanrı söyleyebilir.” dedi.

Mahalle sakinleri, dün gece boyunca akının düzenlendiği okulun önünde mum yaktı, kurbanların anısına çiçek bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu