Ekonomi

Çin: Nükleer silahlardan arındırma anlaşmasını imzalamaya hazırız

Çin Dışişleri Bakanı Qin ÇetesiGüneydoğu Asya’nın nükleerSilahsızlanma anlaşmasının protokolünü imzalayan ilk ülke olmaya hazır olduğunu söyledi.

Aynı zamanda Devlet Kurulu üyesi olan China International Radio’nun haberine göre. Qin Çetesi, ASEAN Genel Sekreteri Pekin’de Kao Kim Hournile buluştu.

Qin Gang, toplantıda yaptığı konuşmada, Çin’in ASEAN ile dayanışma ve ortak çıkarları teşvik etmeye ve bölgesel güvenlik ve istikrarı korumaya kararlı olduğunu belirtti.

Çin ve ASEAN’ın barışçıl bir orta zeminde yaşamak için bir yol geliştirdiğini hatırlatan Qin Gang, Çin’in ASEAN ile birlikte Birleşmiş Milletler Kural ve ilkeleri ile birlikte bölgenin güvenlik ve istikrarını korumaya hazır olduğunu vurguladı. Güneydoğu Asya Dostluk ve İşbirliği Anlaşması. Qin Gang, Çin’in ASEAN ile öncelikli alanlarda karşılıklı faydaya dayalı iş birliği geliştireceğini ve ASEAN ile birlikte Doğu Asya ekonomisine yeni bir motivasyon getireceğini kaydetti.

ASEAN Genel Sekreteri Kao Kim Hourn da tüm alanlarda iş birliğini güçlendirmeye, serbest ticaret bölgesi sürüm 3.0 ve tarafların Çin ile Güney Çin Denizi’ndeki angajman kurallarına ilişkin müzakereleri hızlandırmaya hazır olduklarını belirtti. ASEAN’ın yetkin bir ortağı.

Yıl 2023, Çin Devlet Başkanı Xi JinpingÇin-ASEAN baht ortaklığı girişiminin 10. yıldönümü ve Çin’in Güneydoğu Asya Dostluk ve İşbirliği Anlaşmasına katılımının 20. yıldönümü.

-Foreks Haber Merkezi-

haberespiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu