Haber

Depremde hayatını kaybedenler için mevlit

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü tarafından Fevziye Camii’nde mevlitler okundu, dualar edildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde Kocaeli Müftülüğü ve sivil toplum kuruluşları, depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için Mevlidi Şerif’i İzmit’teki Fevziye Camii’nde okudu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen Mevlit programına kadınların ilgisi büyüktü. Etkinlikte, depremde hayatını kaybedenler için dualar okundu, kadınlar duygulu anlar yaşadı.

STK’LARLA BİRLİKTE

Kocaeli İl Müftülüğü, Kocaeli Yerel Kültür Platformu, Kocaeli Dernekler Platformu ve Kocaeli Kent Konseyi Hanımlar Meclisi, Kocaeli Rumeli Balkan Hanımları Derneği, Kocaeli Anneler Derneği, Kadın Muhtarlar Derneği, Öncü Kadınlar Derneği, İzmit Hanımları Dostluk Kümesi, Kuruçeşme Girişimci Hanımlar Derneği ve Mehmet Ali Paşa Hanımlar Dayanışma Emek ve Kültür Derneği takviye verdi.

Kadınlara Karanfil ve Mevlit Şekeri

Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif, Fevziye Camii imamları Halit Es, Faruk Çoban ve müezzin Hikmet Akça tarafından okundu. Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan’ın yaptığı duanın ardından kadınlara karanfil ve mevlid şekeri ikramı ile program sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu