Haber

Destici dakikalar önce aldığı anketin sonucunu paylaştı: Cumhur İttifakı yüzde 50 bandında.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’yi ziyaret etti.

ERDOĞAN, DESTİCİ TARAFINDAN KARŞILANDI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, BBP Genel Merkezi’ne gelişinde Destici tarafından karşılandı.

DESTICI’DAN OY ORANLARINA DEĞERLİ DEĞERLENDİRME

Basına kapalı 1 saat 10 dakikalık toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan BBP Genel Lideri Mustafa Destici, Cumhur İttifakı’nın 14 Mayıs seçimleri öncesi oy oranlarına ilişkin değerli rakamlar verdi.

ANKET SONUCUNU DAKİKALAR ÖNCE PAYLAŞIN

Bir saat önce aldıkları seçim anketinin sonuçlarını gazetecilerle paylaşan Destici, “Cumhur İttifakı seçimi ilk turda kazanır. Oy oranlarımız yüzde 49-50 civarında.”

“TÜM KURUMLARIMIZ ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR”

Destici’nin açıklamalarından satır başları şöyle; “Cumhur İttifakı’nı oluşturan partileri ziyaret ediyorum. Kendilerine ve heyetlerine şükranlarımı sunuyorum. Faydalı bir görüşme gerçekleştirdik. Öncelikli konumuz deprem bölgesiydi. Çalışmaları ve faaliyetleri konuştuk ve kendi faaliyetlerimizi, çalışmalarımızı paylaştık. ve sahada gördüklerimizi.Kendi izlenimlerini de bizimle paylaştı.Ortak ziyaretlerimizBölge ziyaretlerimiz devam edecek.Bölgede depremzede olan kardeşlerimizin barınma ihtiyaçları karşılandı. gıda, giyecek ve sağlık sıkıntısı yaşanıyor.Tüm kurumlarımız çalışmalarını sürdürüyor.

“ŞU ANDA DENEYİMİNİ GEÇERSİZ OLANLARIN TALEPLERİ VAR”

Gündemimizin ikinci maddesi ise seçimlere giderken birçok dairemizden gelen talepler. BBP olarak milletin sesiyiz. EYT’lilerin sesi olduk, 3600 ek gösterge bekleyen kardeşlerimizin sesi olduk, taşeronların sesi olduk; Şu anda yine mağduriyet yaşadığını söyleyenlerin talepleri var.

“SEÇİMLERİ İLK TURDA KAZANACAĞIZ”

Üçüncü gündem maddemiz ise seçim. Seçimlerle ilgili değerlendirmelerimizi yaptık. Saha çalışmasını paylaştık. Sahada yapılan araştırmalar, seçimlerinin hem birinci kuşakta Cumhurbaşkanlığı hem de Meclis’te çoğunluğu kazanacağını gösteriyor.

“ŞU ANDA 4 TARAF DA KENDİ LİSTELERİNİ HAZIRLIYOR”

Bu seçim sistemi elbette tek liste altında seçime girenlere büyük avantaj sağlıyor. Şu anda Cumhur İttifakı oyların yaklaşık yüzde 50’sine sahip. Taraflar farklı girince zarar olur. Partilerimizin dördü de şu anda kendi listelerini hazırlıyor. BBP olarak 81 ilde kendi adaylarımızla seçime girmeye hazırız. Ancak ortak bir listeye girildiğinde büyük bir fırsat sağlanmış olacaktır. Somut sonuçlar yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu