Haber

Engelli depremzede kardeşler işaret dili eğitimlerine Kırıkkale’de devam ediyor

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Kırıkkale’ye yerleşen Fırat ailesinin serebral palsili 2 çocuğu için Kırıkkale’de yarım kalan işaret dili eğitimi veriliyor.

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde bir hayırsever vatandaşın ailesiyle birlikte tahsis ettiği eve Adıyaman’dan gelip yerleşen Burak (29) ve Funda (32) için Yahşihan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından iki öğretmen görevlendirildi. Ailenin evine giden öğretmenler, engelli kardeşlere işaret dili öğretmeye başladı.

Aileyi ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, anne Ayten ve baba Abdullah Fırat ile bir süre sohbet etti.

Telefoncu, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, deprem bölgelerinden gelen yaklaşık 12 bin depremzedenin Kırıkkale’de ağırlandığını söyledi.

Şu anda okullara nakledilen 1600 öğrenci olduğunu belirten Telefoncu, “Bu sayılar hızla artıyor. Milli Eğitim Bakanımızın talimatlarıyla çocukların her türlü ihtiyacını karşılıyoruz. Yemeklerini, kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu konuda gerekli ödeneği aldık.Öğrencilerimizin eğitiminde herhangi bir aksama yok.Deprem bölgesinden gelen iki engelli kardeşimizin yarım kalan işaret dili eğitimleri devam ediyor. Vatandaşlarımızın sıkıntılarını azaltmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Anne Ayten Fırat da çocuklarının eğitimlerine devam etmelerini istediklerini ifade etti.

Eğitmenlerin yurda gelerek çocuklarına eğitim verdiklerini kaydeden Fırat, “Burada çok iyi anlaşıyorlar ve işaret dili eğitimi veriyorlar. Allah herkesten razı olsun.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu