Ekonomi

Enis Arabacıoğlu Mplus Grup Strateji ve Finanstan Sorumlu Başkan Yardımcısı Oldu

Almanya, Orta ve Doğu Avrupa’da faaliyet gösteren Mplus Group’a değerli bir atama yapıldı. Kümenin değerli bir parçası olan Mplus Türkiye’de 2018 yılından bu yana CFO olarak görev yapan Enis Arabacıoğlu, tüm kümenin Strateji ve Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketleri kümesi Mplus Grup bünyesinde hizmet veren Mplus Türkiye; büyüme odaklı yapılanma stratejisi kapsamında üst düzey atamalarına devam etmektedir. 2018 yılından itibaren Mplus Türkiye CFO’su olarak görev yapan Enis Arabacıoğlu, Ocak 2023 itibarıyla tüm kümenin Strateji ve Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Arabacıoğlu yeni misyonunda; 13 bini aşkın çalışanı ile Türkiye ve Avrupa’da 36 lokasyonda 58 ülkeden 300 kuruma 33 dilde hizmet veren Mplus Group’un finansal ve stratejik hedeflerinin geliştirilmesi ve uygulama süreçlerinden sorumluydu. Dönüşüm projelerinde sahip olduğu liderlik tecrübesi ve çeşitli branşlardaki bilgi birikimi ile şirketin finansmanının merkezileştirilmesi ve karlı büyümesinin gözetimi seviyelerine liderlik etmektedir. Ayrıca, şirketin yeniden yapılanma ve entegrasyon sürecinin kontrolü kapsamında Danışma Kurulu Üyesi rolünü oynamaktadır.

Finans bölümünde birçok başarıya imza atan Enis Arabacıoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. PwC Türkiye ve İngiltere ofislerinde vergi, kontrol ve danışmanlık departmanlarında 13 yıllık kariyerinin ardından 4 yılı aşkın bir süre Toksöz Kümelenmesinde Finans ve Yatırımlar Kümelenmesi Yöneticisi görevini üstlendi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu