Haber

Erdoğan ile Özel arasında kritik görüşme

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında görüşme saat 16.00 itibarıyla başladı. Özel, Erdoğan’ı CHP Genel Merkezi’ne gelişinde kapıda karşıladı. Özel’e karşılamada CHP İstanbul Milletvekili ve eski büyükelçi Namık Tan eşlik etti. Erdoğan’ın yanında ise AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş hazır bulundu.

İki lider tokalaşmalarının ardından basın mensuplarına fotoğraf verdi. Erdoğan ve Özel karşılamanın ardından Özel’in 12’nci kattaki makam odasına çıktı.


CHP lideri Özel, Erdoğan CHP Genel Merkez Binası’nın önünde karşıladıFotoğraf: CHP

31 Mart yerel seçimlerinin ardından gündeme gelen “siyasette normalleşme” ve “yumuşama” süreci kapsamında, CHP Lideri Özel 2 Mayıs’ta AKP Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Bugün iadeiziyarette bulunan Erdoğan 18 yıl sonra ilk kez CHP Genel Merkezi’ne geldi.

Gerek iki liderin ve yetkililerinin açıklamaları gerekse DW Türkçe’nin edindiği bilgilere göre ikinci görüşmenin gündeminde ekonomiden kayyumlara ve eğitime kadar çeşitli alanlarda başlıkların olması bekleniyor.

Yoğun güvenlik önlemleri

CHP Genel Merkezi’nde aynı zamanda yoğun güvenlik önlemleri alındı. Bu kapsamda, genel merkezin bulunduğu sokak giriş-çıkışa kapatıldı. Basın mensupları dahil kimsenin binaya girmesine ve katlara çıkmasına izin verilmiyor, asansörler çalışmıyor, merdiven kapıları kilitli.

Erdoğan’ın gelişinden 15 dakika önce, CHP Genel Merkezi’nin bahçesinde bulunan bayraklar arasına Cumhurbaşkanlığı forslu bayrak asıldı.

Görüşmede, 2 Mayıs’ta olduğu gibi liderlere Elitaş ile Tan, not tutmak için eşlik ediyor.


Erdoğan-Özel görüşmesine Namık Tan ve Mustafa Elitaş da katıldıFotoğraf: CHP

Görüşmenin ardından iki liderin ortak bir açıklama yapması beklenmiyor. CHP MYK, Erdoğan-Özel görüşmesinin ardından toplanacak. CHP’nin görüşmenin içeriğine ilişkin gazetecilere bilgilendirme yapacağı öğrenildi.

ANKA, DW/JD, SSB

DW Türkçe’ye sansürsüz nasıl erişebilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu