Haber

Eski Manisa BİK müdürü Kenan Tokgöz beraat etti

MANİSA (İGFA) – Eski Basın İlan Kurumu (BİK) Manisa Şube Müdürü Kenan Tokgöz, 7 yıl boyunca yargılanmasına neden olan FETÖ/PDY suçlamasından beraat etti. 13 ayı tutuklu 7 yıl süren yargılamanın ardından kusursuz bulunan Kenan Tokgöz, 29 Eylül 2023 tarihinde Manisa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada beraat etti ve masumiyeti tescillendi.

18 Nisan 2011’den bu yana Basın İlan Kurumu (BİK) Manisa Şube Müdürü olarak görev yapan Kenan Tokgöz, hain darbenin ardından Manisa’da başlatılan FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında 29 Eylül 2016’da gözaltına alındı. 15 Temmuz girişiminde bulunmuş ve 13 ay cezaevinde tutulmuştu. 1 Kasım 2017’de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 7 yıl süren yargılama sonunda Manisa 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Kenan Tokgöz’ün kapsamında suç unsuru sayılabilecek herhangi bir durum veya faaliyetin bulunmadığına karar verdi. FETÖ/PDY’nin. 29 Eylül 2023 tarihli beraat kararı 17 Ekim 2023 itibarıyla kesinleşirken, söz konusu kararla Kenan Tokgöz’ün yurt dışına çıkış yasağı da kaldırıldı.

GAZETECİLİKTEN KAMUOYUNA GEÇTİ…

Asıl mesleği gazetecilik olan Kenan Tokgöz, ilk, orta ve lise öğrenimini memleketi Konya’nın Sarayönü ilçesinde tamamladı, lisans eğitimini ise İstanbul’da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde aldı (1991-1995). İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin de üyesi olan Kenan Tokgöz, gazetecilik kariyerine üniversite yıllarında Konya’daki Merhaba Gazetesi’nde stajyer olarak başladı (1993). Tokgöz mesleki faaliyetlerine İstanbul’da Türkiye Gazetesi’nde stajyer olarak devam etti (1994), 1995 yılında ise Milli Gazete Genel Merkezi’nde fikir işçisi olarak muhabir olarak görevine devam etti. 1998-2001 yılları arasında Ulusal Gazete Ege Bölge Temsilcisi olarak İzmir’e atandı. Profesyonel kariyerine 2002-2010 yılları arasında Yeni Şafak Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi olarak İzmir’de devam eden Tokgöz, bu misyonunun yanı sıra aynı zamanda Tv çatısı altında faaliyet gösteren TV Net Televizyonu ve Gerçek Hayat Dergisi’nin İzmir Temsilciliği görevini de yürütmüştür. aynı kurum.

5 YIL BİK MANİSA ŞUBESİNDE MÜDÜR OLARAK ÇALIŞTI…

18 Nisan 2011 tarihinde Basın İlan Kurumu (BİK) Manisa Şube Müdürü olarak atanan Kenan Tokgöz, 29 Eylül 2016 tarihine kadar ilk kuruluş süreci de dahil olmak üzere 5 yılı aşkın bir süre bu görevi başarıyla yürütmüştür. Başlangıçta Manisa merkezde, Büyükşehir Kanununun yürürlüğe girmesiyle birlikte il genelinde resmi ilan yayınlama hakkına sahip olan gazetelerin Basın İlan Kurumu mevzuatına uyum süreçlerini başarıyla yürütmeleri sağlandı, Kurumun dijital sisteme geçerek misyon alanını genişlettiği kritik bir dönemde Uşak ili resmi ilan ve reklamları Manisa Şubesi tarafından gerçekleştirilmiştir. Ayrıca arabuluculuk sürecini de başarıyla yönetti.

Sorumluluk alanı Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerini kapsayan Basın İlan Kurumu adına 2015-2016 yılında Manisa’yı temsilen Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Kalkınma Kurulu üyeliğine kabul edilen Kenan Tokgöz ve Manisa da bu dönemde ZEKA Kalkınma Heyeti Lider Yardımcılığı görevini yürüttü. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu