Haber

Fatih Erbakan: Hedefimiz milletimizi Milli Görüş belediyesine kavuşturmak.

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Refah Partisi olarak amacımız milletimizin yıllardır hasretini çektiği Milli Görüş belediyecilik anlayışıyla Yerel Yönetimler Seçimlerinde yeniden bir araya gelerek yeniden iktidara gelmektir” dedi.

Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, parti genel merkezinde düzenlenen Aylık Olağan İl Başkanları Toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu.

Fatih Erbakan yaptığı konuşmada, “Yine Refah Partisi olarak amacımız, önümüzdeki aylarda yapılacak Mahalli İdareler Seçimi’ne Refah Partisi olarak damgamızı vurmak ve inşallah onları partililerle buluşturmaktır. aziz milletimizin yıllardır hasretini çektiği Milli Görüş belediyecilik Milletimizin beklentilerine cevap vermek.Yine Refah Partisi olarak önümüzdeki yerel seçimlerde yerel yönetimlerde zafer kazanmayı hedefliyoruz.İnşallah çalışmalarımıza hız kazandıracağız. Yerel seçimlerde aldığımız sonuçlarla 2028 seçimlerinin favori partisi olduğumuzu ispatlama çabaları.Ticaret değil ibadet olarak siyaset yapan davacılar olarak bugüne kadar yaptığımız gibi önümüzdeki dönemde de üzerimize düşen görevi yapacağız. bu hedeflere ulaşmak için kurulduğumuz ilk günden itibaren. 14 Mayıs’taki başarımızı inşallah yerel seçimlerde daha da ileriye taşıyacağız. Sonrasında hedefimiz 2028 seçimlerinde Türkiye’yi Milli Görüş’ün gücüne kavuşturmak olacaktır.” dedi.

‘KİMSENİN HİÇBİR ŞEYİNİ SORMAYACAĞIZ’

Müzakerelerde Cumhur İttifakı’nın temelinin oturmadığına değinen Erbakan, “Biz Refah Partisi olarak yine kimseyle makam ve mevki pazarlığı yapmadık. Yine Refah Partisi olarak muhtıra ortaya koyduk. Milletimizin maddi ve manevi sıkıntılarının giderilmesi için anlayışla karşılıyoruz.Bu mutabakat metni hayata geçirilirse bunu ‘desteğimizi esirgemeyeceğiz’ şeklinde ifade ettik.Bu noktada hiçbir zaman tereddüt etmeyiz. Bu noktada pazarlık yapmadan girdiğimiz Cumhur İttifakı’nda ister doğru ister yanlış deyin.Mecliste uzlaşılan protokoldeki tüm konuların takipçisi olacağımızın sözünü verdik.Bugün Refah Partisi olarak unsurları takip ediyoruz. Bu muhtırada sonuna kadar hem mecliste hem de meclis dışında bu hususlara uyulmasa, milletimizin menfaatine olan bu adımlar atılmasa bile milletimiz adına gerekli uyarı ve eleştirilerimizi yerine getireceğiz. Bu noktada kimseden hiçbir şeyden korkmayacağız” dedi.

‘EMEKLİLERİMİZ İÇİN YAPILMALIYIZ’

Milyonlarca emeklinin mağdur olduğunu söyleyen Fatih Erbakan, “Nefes almakta zorlanan milyonlarca dar gelirli insanımıza nefes alacak adımların atılması son derece değerli ve acildir. Milyonlarca emeklimiz maalesef mağdur durumdadır.” bugün acı çekiyor. Gelinen noktada Sayın Cumhurbaşkanımız emeklilerimizle ilgili gerekli işlemlerin yılbaşında yapılacağını ancak bu enflasyon ortamında, bu hayat pahalılığında emeklilerimizin yılbaşına kadar bekleyecek zamanları olmadığını ifade etmiştir. Emeklilerimizle en başından beri maaşlarını da artırmaları gerektiğini konuştuk. Ancak maalesef bu konuda atılacak adımlar yılbaşına kalmış durumda. Bugün Refah Partisi olarak emeklilerimizin yılbaşını beklememesi gerektiğini ve gerekli adımların atılması gerektiğini vurgulayarak bu platformdan bir kez daha konuşuyoruz. hemen alınmalıdır. Refah Partisi olarak hükümetimizi bir kez daha davet ediyoruz; Memurlarımıza yapıldığı gibi emeklilerimizin maaşına da mutlaka zam yapılması gerekmektedir. Yeni ve eski dönemlerde emeklilere uygulanan emekli maaşı oranlarının ortadaki adaletsizlik ve adaletsizliklerin intibak düzenlemesi yapılarak ortadan kaldırılması gerekmektedir. Milyonlarca emeklimizin beklediği kademeli emeklilik sistemini bir an önce hayata geçirmek gerekiyor.

VATANDAŞIN BÜTÇE AÇIĞINI KESMEYE YÖNELİK UYGULAMALARDAN KAÇINILMALIDIR’

Fatih Erbakan, KDV ve ÖTV’deki zamlara ilişkin, “Maaş zamları maalesef her türlü vergi ve harçların erimesine, akaryakıtta ÖTV’nin vatandaşa ulaşmadan fahiş zam yapılmasına vesile oldu” dedi. Bu artışlara yine tepki gösterdik’ Dolaylı olarak ‘Vergilerin yani dar gelirli ve halkın büyük kesiminden alınan vergilerin artmasıyla bütçe açığının kapatılması doğru değil’ dedik. Bütçe açığının KDV, ÖTV vb. dolaylı vergilerdeki artışla karşılanması da yüksek enflasyonu tetikliyor. Bu uygulamadan vazgeçmenin gerekliliğinden bahsettik. Millete ek yük getiren bu uygulamalardan kesinlikle vazgeçilmesi gerektiğini söylüyoruz. Borç, faiz, zam ve vergi ekonomisinin bir an önce ortadan kalkması gerektiğini tekrar söylüyoruz. Kamuda tasarruf tedbirleri acilen alınmalı ve güçlü bir şekilde uygulanmalıdır. Denk bütçe tüm kamu kurumlarına gerekli hale getirilmelidir. Denge bütçesi mutlaka uygulanmalı ve faiz giderleri azaltılmalıdır. Yine Refah Partisi olarak bugüne kadar olduğu gibi bugün de yanlışla yanlışı, yanlışla yanlışı söylemeye devam edeceğimizi belirtiyoruz.

Fatih Erbakan da İsveç’in NATO üyeliği konusunda yetkilileri uyardığını belirterek, hükümetimizden bekledikleri gibi Batı ile ilişkilerde yeni hüsran sayfalarına yol açmamak için İsveç’in NATO’ya girmesine asla onay verilmemesi gerektiğini kaydetti.

Öte yandan Türkiye Değişim Partisi ve diğer siyasi partilerden ayrılarak yeniden Refah Partisi’ne katılan 80 kişiye rozetleri takdim edildi.

– Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu