Haber

Hatay milletvekillerinden TBMM’de künefe ikramı

Hatay milletvekilleri, Antakya künefesinin Avrupa Birliği (AB) nezdinde tescil evresine gelmesi hasebiyle TBMM’de künefe ikramında bulundu.

AK Parti ve CHP’den birtakım Hatay milletvekilleri, TBMM bahçesinde, gazeteci ve milletvekillerine peynirli Antakya künefesi dağıttı.

Künefe dağıtımında konuşan TBMM Dijital Mecralar Komitesi Lideri ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’ın, UNESCO’nun Yaratıcı Kentler Ağı’nda gastronomi alanında marka şehirlerden biri olduğunu söyledi.

Hatay’ın 758 çeşit yemeği ve 175 çeşit kahvaltısının bulunduğunu belirten Yayman, “Herkesi Hatay’ın lezzetlerini tatmaya davet ediyoruz.” dedi.

Napolyon Bonapart’ın “Dünya tek bir ülke olsaydı, bunun başkenti İstanbul olurdu.” dediğini aktaran Yayman, “Biz de bu sözden ilhamla ‘Dünya mesken olsaydı, bu meskenin mutfağı da Hatay olurdu.’ diyoruz.” ifadesini kullandı.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal da ” Türkiye’nin başşehri Ankara’dır, dünyanın başkenti de Hatay’dır. Hatay’ın hoşluklarını, tabiatını bütün vatandaşlarımızın gelip görmesini bekliyoruz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu