Ekonomi

İSİB’ten Agro Food Drink Tech Fuarı’na Milli Katılım Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 18-20 Kasım tarihleri ortasında Gürcistan’ın başşehri Tiflis kentinde gerçekleştirilen Agro Food Drink Tech Fuarı’na ulusal iştirak tertibi gerçekleştirdi.

Gürcistan’da tarım ve bağlı teknolojiler alanındaki son gelişmeleri ve yenilikleri sunan tek sanayi ihtisas fuarı olan Agro Food Drink Tech Fuarı, bu yıl 20. defa düzenlendi. Gürcistan Etraf Müdafaa ve Tarım Bakanlığı Baş Bakan Yardımcısı George Khanishvili ve T.C. Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay’ın açılış konuşmaları ilebaşlayan fuarda, İklimlendirme Sanayi’nden Soğutma ve Havalandırma sistemlerine yönelik eserler sergilendi. Fuara Ulusal İştirak kapsamında Türkiye’den 6 firma iştirak etti.

Gürcistan Etraf Muhafaza ve Tarım Bakanlığı Baş Bakan Yardımcısı George Khanishvili fuar açılışından sonra Türk firmaların stantlarını ziyaret ederek iştirakçi firmaların yetkililerinden bilgi aldı. Bununla birlikte T.C. Tiflis Büyükelçisi Ali Kaan Orbay, T.C. Tiflis Ticaret Müşaviri Ahmet Darçın ve İSİB İdare Heyeti Üyesi Levent Aydın fuardaki stantları ziyaret ederek görüşmeler gerçekleştirdi.

Agro Food Drink Tech Fuarı’na yapılan Ulusal İştirak tertibinin firmalarımız ismine başarılı geçtiğini söz eden İSİB İdare Heyeti Üyesi Levent Aydın şunları söyledi: “Gürcistan hem komşu ülke olması hem de ithalatının büyük kısmını Türkiye’den yaptığı için sektörel olarak bizim için de stratejik bir ehemmiyete sahip. Agro Food Drink Tech Fuarı her ne kadar tartıda tarım eserleri ve teknolojileri üzerine bir fuar olsa da soğutma sistemleri alanında yer alan firmalarımıza çok önemli ticari irtibat imkanı sundu. Ulusal İştirak organizasyonumuza katılan 6 firmamız yaptıkları görüşmelerde ihracata dönüşecek birçok temas gerçekleştirdi. İSİB olarak tüm ülkelerde yaptığımız pazarlama, satış ve irtibat faaliyetleri ile ülkeler ve bölümler ortası bağların daha da üstlere çıkacağını ve ihracat amaçlarımızı daha da yükselteceğimizi düşünüyoruz. İSİB olarak her alanda ihracatçılarımıza dayanak olmaktan gurur duyuyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu