Haber

İyi Parti’den istifalar İzmir’de devam ediyor

Millet İttifakını oluşturan altı siyasi partinin liderlerinin 3 Mart’ta yaptıkları toplantının ardından ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı ve ittifakın diğer paydaşlarını eleştiren açıklamalarının ardından İYİ Parti’den istifalar devam ediyor. UYGUN Partisi İzmir İl İdare Meclisi üyesi Metin Taşdemir, partisinden istifa ederek CHP’ye katıldı.

İYİ Parti İzmir Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Kırmızı, Meral Akşener’in açıklamalarının ardından partisinden istifa ederek CHP’ye üye oldu. Kırmızı’nın ardından GÜZEL Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Metin Taşdemir de partisinden istifa etti. Taşdemir’e rozetini CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu verdi.

ASLANOĞLU: ARTIK DAHA GÜÇLÜYÜZ

Şenol Aslanoğlu, bugün konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Yolumuz açık, gücümüz yakın. Milletin gücü güçlenerek yoluna devam edecektir. Masamız büyüyecek, isteyenlere göz yummayacağız.” Bu masaya oturun, bugün İYİ Parti’nin masanın dağılmasına değil, büyümesine destek vermesi çok pahalıya mal oluyor.” Grubumuza bir isim katıldı. Metin Bey’e ‘ailenize hoş geldiniz’ diyorum.

TAŞDEMİR: RAHATLIKLA İSTİFA ETTİM

Metin Taşdemir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Meral Hanım Altı Masa’da önemli bir yere sahipti. Burası ile Türkiye yönetimine talip olur umduk. Varlığını CHP’ye borçlu bir genel başkanımız vardı. Maalesef masayı devirdi. hayallerimizi yıktı.Son zamanlarda ilçe ve taşra teşkilatlarında yapılan parti içi söylemlerden böyle olacağı anlaşıldı.. Bu baskı beni İl İdare Meclisi üyeliğinden ve DEZGÜN parti üyeliğinden istifa noktasına getirdi. Vicdanım rahat istifa ettim ve CHP rozetini taktım.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

haber-marmaraereglisi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu