Haber

JANDARMADAN SİLİVRİ’DE SAHTE İÇKİ ÜRETİM DEPOLARINA BASKIN

İSTANBUL Vilayet Jandarma Komutanlığı grupları, piyasaya düzmece içki sürmeye çalışanlara yönelik Silivri’de belirlenen üç başka adrese baskın düzenlendi. Baskında; 3 bin 900 litre düzmece rakı, 13 bin litre düzmece şarap, 275 litre geçersiz viski ve geçersiz içki üretiminde kullanılan çok sayıda gereç ele geçirildi.

İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı gruplarınca düzmece alkol imal ve ticareti hatasını işleyen şüphelilere yönelik yürütülen soruşturma kapsamında R.Y., H.G. ve Y.Ç. isimli şüphelilerin imal ettikleri geçersiz içkiyi vilayet genelinde piyasaya süreceği bilgisine ulaştı.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda şüphelileri teknik ve fiziki takibe alan jandarma takımları, geçersiz alkolün Silivri’de bulunan üç farklı adreste üretildiğini tespit etti.

Eş vakitli operasyon için düğmeye basan jandarma, kelam konusu adreslerde yaptıkları aramalarda 3 bin 900 litre geçersiz rakı, 13 bin litre düzmece şarap, 275 litre geçersiz viski, 10 adet değişik tatlarda anason ile uydurma içki üretiminde kullanılan çok sayıda gereç ele geçirildi. Operasyonla geçersiz içki imal ettikleri tespit edilen R.Y. H.G. ve Y.Ç. gözaltına alındı. Şüphelilerin jandarmadaki süreçlerinin akabinde 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Gayret Kanununa Muhalefet etmek cürmünden isimli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu