Haber

Karaamca’nın Bursa Yenişehir’deki suyu dereden değil pınardan!

BURSA (İGFA) –BUSKİ’den yapılan açıklamada, yaklaşık 15 yıl önce Yarhisar İlçesi uçlarında Yarhisar Şelalesi’nin tepesindeki Kayaardı mevkiinde bulunan içme suyu kaynağının Bursa İl Özel İdaresi tarafından koruma altına alındığı belirtildi. su havzası yapılarak Karaamca Mahallesi sakinlerinin kullanımına sunulmuştur.

Havzanın tamamlanmasıyla birlikte mahalle halkının daha sağlıklı ve izlenebilir içme suyuna kavuşacağı açıklanırken, içme suyunun kalitesinin ve sanitasyona uygunluğunun hem yapılan analizlerle hem de yapılan ölçümlerle kayıt altına alındığı vurgulandı. BUSKİ akredite laboratuvarlar ve Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlığı birimi tarafından yapılan düzenli ölçümlerle.

Yapılan açıklamada, asılsız argümanlarla halkı yanıltmaya çalışıldığı belirtilerek, “Yenişehir’in Karaamca İlçesi’ndeki mevcut içme suyu kaynağı dereden değil doğrudan kaynaktan alınmaktadır. Böylece içme suyu kaynağı, akarsudan kaynaklanabilecek her türlü kirlilik tehdidinden de korunmuş olur. Şu ana kadar yapılan ölçümlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı. Halkımıza kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlama hedefimizden asla sapmayız.

YETER PARTİ İLÇE LİDERİ SAKİNLERİN TALEPLERİNİ KAMUOYUNA DUYURDU

Hatırlanacağı üzere DÜZGÜN Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, tüm davetlere rağmen yıllardır su sorununun çözülmediğini, söz konusu köyde vatandaşların içki içtiklerini belirterek, vatandaşların sesini gündeme getirdi. çevre köylerin atık sularının da deşarj edildiği Yarhisar deresinin suyu 15 yıldır. Özel, yaptığı açıklamada, “Karaamca Mahallesi sakinlerimizin bu çağda yaşadıkları içi kanlı su sorununu dinledik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu