Ekonomi

Malatya TSO üyelerine 20 milyon TL hibe

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) arasında “Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programı” protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde MTSO üyelerine toplam 20 milyon TL hibe matrahı sunulacak.

Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı UNDP Türkiye Temsilcisi Louisa Vinton, UNDP Bölge Koordinatörü Hamit Doğan ve UNDP Portföy Yöneticisi Mustafa Ali Yurdupak ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) ziyaret etti.

Ziyarette, UNDP ile MTSO arasında “Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Hibe Programından Etkilenmesi” protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde MTSO üyesi firmalara yaklaşık 20 milyon TL hibe desteği sunulacak. Deprem Hibe Programından Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi için başvurular 31 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecek.

Malatya TSO Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Basri İlhan, Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı (UNDP) ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını belirterek, “UNDP Türkiye Temsilci Yardımcısı Miodrag Dragisiç, geçtiğimiz Haziran ayında beraberindeki heyet ile odamızı ziyaret etti. İcra Konseyi Başkanımız Oğuzhan Çet Sadıkoğlu da başta BM Kalkınma Programı UNDP Türkiye Temsilcisi Louisa Vinton olmak üzere birçok yetkili ile değerli temaslarda bulunduğunu ve süreci takip ettiğini söyledi.

Hibe takviyesi hakkında bilgi veren Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı UNDP Türkiye Temsilcisi Louisa Vinton, “UNDP olarak 6 Şubat depreminin ilk gününden bu yana 11 ilin yanında olduk. Başlamayı planladık. depremden etkilenen küçük işletmeleri desteklemek için bir program Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Bey ve diğer yetkililer programın hibe şeklinde olması için bizimle yoğun temaslarda bulundular. Malatya için 700 bin dolar ve yaklaşık 20 milyon TL. Malatya İSO üyelerine başvurmaları halinde bu bütçeyi hibe olarak vereceğiz. Yapılan başvuruları değerlendireceğiz. Kadınlara pozitif ayrımcılık yapacağız. Ortada işçi çalıştıran tüm işyerleri 1-10 arası başvurabilir. Bu programın devamında başka hibeler vermeye devam edeceğiz. Geçmiş olsun” dedi. – MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu