Haber

Murat Kurum İstanbul’un derdine çare buluyor! Nasıl? İşte Benim Sitem İstanbul…

Siyasi gündemin odak noktası olan yerel seçimlere tam 65 gün kaldı.

Arena her geçen gün daha da kızışırken, adaylar ve partiler de çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul’un kangren olmuş sorunlarına çözüm arayışı kapsamında oklar, Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum’u işaret ediyor.

Bakanlık döneminde yaptığı çalışmalarla vatandaşların gönlünü kazanan Murat Kurum, dün yol haritasını açıkladı.

Murat Kurum İstanbul’a çözüm getiriyor

Trafikten kentsel dönüşüme, gençlerin refahından emeklilere kadar her detayı titizlikle detaylandıran Kurum, “Sistem İstanbul” projesini hayata geçirdi.

Murat Kurum, Megakent İstanbul’un 5 yıldır çözülemeyen sorunlarına tek tek çözüm arayışında.

İBB adayı Kurum, sosyal medya hesabından bu kapsamda bir paylaşım daha paylaştı.

İstanbul’u dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri haline getirmek isteyen Kurum, bunu nasıl yapacağını bir görselle anlattı.

O görselde şu cümleler kullanıldı:

Değerli İstanbullular, İstanbul’u dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri haline getirmenin mümkün olduğuna inanıyorum. Bugün size bunu nasıl başarabileceğimizi anlatmak istiyorum.
İstanbul dünyanın en kalabalık şehirlerinden biridir. Sorunlar bu kadar büyük. Deprem riskinin getirdiği belirsizlik ve korku, trafikteki kaos ve gerginlik ve daha birçok sorun, İstanbul’u istikrarsız ve karmaşık bir şehir haline getiriyor.

“Odak olduğunuz bir sistem kuracağız”

Şimdi sizlere İstanbul’daki neredeyse tamamı felaket sayılabilecek tüm bu sorunları çözecek bir sistemden bahsetmek istiyorum. Biz buna Sistem İstanbul diyoruz. Bunun bir sistem değil, bir “sistem” olduğunun altını çizmek isterim. Çünkü Siztem İstanbul ile odak noktasının siz olduğunuz bir sistem kuracağız.
System İstanbul, hepimiz için bugün ve gelecek için risksiz, sorunsuz, trafiksiz, kaygısız, gerilimsiz ve eşsiz bir İstanbul için geliştirildi. System İstanbul, yaşadığımız şehri huzurun arttığı bir şehre dönüştürecek.

“Düşünelim bakalım 5 yılda sorunlara çözüm bulabilmişler mi?”

Çocuklarımızın yüzüne gönül rahatlığıyla bakabileceğimiz bir gelecek sunacağız. Gelin şunu hep birlikte yapalım: Şehrimizde tek kaygısı ve konsantrasyonu İstanbul olan bir yönetime yetki verelim. Mevcut yöneticilerimiz konusunda gerçekçi olalım, şehre ve hayatımıza neler kattıklarını sorgulayalım. Geride bıraktığımız 5 yılda temel sorunlarımıza çözüm üretip üretemediklerini düşünelim ve her şeyden önce yaşayacağımız dönüşümü güçlerimizi birleştirerek başarabileceğimizi unutmayalım. Birlikte birçok şeyi başaracağız ama bu bizim ilk başarımız olacak. Sistem İstanbul tam size göre Sadece İstanbul…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu