Haber

Odunpazarı Belediyesi Halk Dansları Grubu ‘Gönül 100’ümüz’ Gösterisini Düzenledi

Odunpazarı BelediyesiKültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Halk Oyunları Topluluğu tarafından ‘100’ümüz Kalbimiz’ adlı halk oyunları gösterisi düzenlendi.

Yunus EmreKültür Sanat Merkezi’nde (YKSM) 100 dansçının sahne aldığı gösteride; Eskişehir Van, Artvin, İzmir, Silifke, Gaziantep, Bilecik, Burdur, Bolu ve Antalya yörelerinden halk oyunları oynandı. Geceye Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda Eskişehirli katıldı. Gecenin sunuculuğunu Sunum Atölyesi’nden Fatma Yüzer Deniz yaptı.

Cumhuriyetin 100. yıl dönümünün coşku ve keyifle kutlanması gerektiğini vurgulayan Önder Kurt, “Seçimlerin sonucu ne olursa olsun hiçbir şey Cumhuriyeti kutlamamıza engel olamaz” dedi.

Orta Asya’dan günümüze kadar Türk folklorunda kadın ve erkeğin bir arada oynadığını belirten Başkan Kurt, “Kadın ve erkek bir arada ve eşittir ve sonsuza kadar da öyle kalacaktır. Kadınlarımızın kazanımlarını yok etmeye çalışanlara inat teşekkürler. Cumhuriyet’e, Eskişehir Odunpazarı’ndayız” Direneceğiz. Türkiye’de çocukların haklarını kimsenin ihlal etmesine izin vermeyeceğiz. Cumhuriyet’i onlara ısrarla hatırlatalım, unutturmayalım” dedi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

haber-yatagan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu