Haber

Suriye: İsrail, Halep Uluslararası Havalimanı’na hava saldırısı düzenledi

Suriye Savunma Bakanlığı, İsrail’in bugün yerel saatle 02:07’de Halep Uluslararası Havalimanı’na hava saldırısı düzenlediğini duyurdu. Suriye Ulaştırma Bakanlığı, maddi hasar meydana gelen havalimanında uçuşların bir süreliğine durdurulduğunu duyurdu.

Suriye devlet haber ajansı SANA’nın haberine göre, Suriye Savunma Bakanlığı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugün saat 02.07’de düşman İsrail, Lazkiye’nin batısından Halep Uluslararası Havalimanı’nı hedef alan bir hava saldırısı düzenledi. Akdeniz istikametinden. ve hizmet dışı bıraktı” dedi.

SOHR: İSRAİL FÜZE İLE HAVALİMANI ALDI

Olayın ardından Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Halep Uluslararası Havalimanı’ndan tarifeli seferlerin Şam ve Lazkiye Uluslararası Havalimanları’na kaydırılmasına karar verdi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İsrail’in Halep Uluslararası Havalimanı’nı çok sayıda füzeyle hedef aldığını ve bu saldırının havalimanında önemli maddi hasara yol açtığını bildirdi. Suriye makamları, havalimanı saldırısında can kaybı olup olmadığına dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. (DIŞ HABERLER)

imamoglu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu