Teknoloji

Tesla veri sızıntısını engelleyemedi: Gizli kusurlar ortaya çıktı!

Tesla’nın 2015-2022 yılları arasında Otopilot özellikleriyle ilgili binlerce şikayet ve kaza raporu aldığı ve bunları gizli tutmaya çalıştığı belirtiliyor.

Alman Handelsblatt gazetesine göre “isimsiz bir itirafçı” Tesla tarafından sızdırılan Tesla’nın dahili verileri, otomobil üreticisinin önceden düşünülenden daha fazla teknik sorunla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Şikayetlerin 2015 yılına kadar uzandığı ve en yenisinin Mart 2022 tarihli olduğu bildiriliyor.

KENDİNDEN HIZLANMA VE FRENLEME SORUNLARI Ortaya Çıktı

Dosyalar, Tesla’nın sürücü destek programıyla ilgili güvenlik endişelerini bildiren 1.000’den fazla kaza raporu ve sürücü dosyaladı. 3.000 etkinlikten oluşan Bir tablo içerdiği iddia edilmektedir. İstem dışı acil frenleme ile ilgili olarak Yanlış çarpışma uyarıları nedeniyle hayali durmalarla ilgili 139 ve 383 şikayetorada.

Diğer 2.400 rapor kendi kendine hızlanma sorunlarını ele alırken, 1.500 vaka frenleme sorunlarına odaklanıyor.İşaretlenen olayların çoğunun ABD’deki araç sahiplerinden geldiği, ancak bazılarının Avrupa ve Asya’dan kaynaklandığı bildirildi.

Handelsblatt’ın genel yayın yönetmeni Sebastian Matthes, Alman yayın kuruluşundaki 12 kişinin dosyaları altı ay boyunca inceleyip değerlendirdiğini açık bir mektupla duyurdu.

TESLA İÇİN SİYAH BİR MASA

Matthes, Tesla’nın Handelsblatt gazetecileri tarafından kendilerine gönderilen bir dizi soruyu yanıtlamayı reddettiğini açıklamanın yanı sıra, dedi. “Veriler, daha önce bilinenden çok daha büyük teknolojik zorluklarla karşılaşan bir elektrikli otomobil öncüsünün resmini çiziyor.”sözleri yaptı.

Buna karşılık, Tesla “Tesla’nın gizli bilgilerini ve çalışan kişisel verilerini çalmak” Bundan dolayı eski çalışanı hakkında yasal işlem başlatacağını söyledi. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla Documents’ın sözlerine göre, ” Tesla’nın gizlilik anlaşmaları ve politikaları, veri yönetimi politikaları ve uygulamaları ile AB ve Alman yasalarını ihlal eden”gazete ile paylaştı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu