Haber

Türkiye şampiyonu Devran Yanardağ milli takıma girmeye hak kazandı

Çocuklar ve Gençler Muaythai Türkiye Şampiyonası’nda 34 kiloda rakiplerini geride bırakan Sivaslı Devran Yanardağ, Avrupa Muaythai Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmeye iddialı bir şekilde hazırlanıyor.

Türkiye Muaythai Federasyonu’nun 2023 yılı etkinlik programında yer alan ‘Çocuklar ve Gençler U23 Muaythai Türkiye Şampiyonası’ geçtiğimiz aylarda 834 sporcunun katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Şampiyonaya Sivas’ı temsilen katılan 13 yaşındaki sporcu Devran Yanardağ, çıktığı 4 maçın 4’ünü kazanarak şampiyon oldu ve Ankara’da yapılacak Muaythai Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Yanardağ, Ankara’da yapılacak şampiyona için hazırlıklarını sürdürüyor.

Turan Arıs: “Geleceği çok parlak görüyorum”

Devran’ın antrenörlerinden Turan Arıs, şampiyonluk için çalışmalarını hızla sürdürdüklerini belirterek, “Yaklaşık 1,1,5 ay önce Devran Yanardağ isimli sporcumuz düzenlenen Muaythai Türkiye Şampiyonası’nda 4 maç kazanarak Türkiye Şampiyonu oldu. Antalya’da.21-28 Mart tarihlerinde Ankara’da olacak.Ülkemizi yapılacak Muaythai Avrupa Şampiyonası’nda en iyi şekilde temsil edecek.Ömer ve ben Devran hocamızın antrenörlüğünü yapıyoruz.Devran 3 yıldır bizimle. 4 maça çıkarak Avrupa kupasında şampiyon oldu.Yine Antalya’da yıldızlar kategorisinde 34 kiloda 4 maç oynadı ve en iyi dereceyi elde etti.Bu maç çok zordu 18-19 kişi vardı hepsini rakibi olarak eledi ve Türkiye şampiyonu oldu.Spor salonunu açtığımda Devran ‘Ben de geleceğim, gelip spor yapacağım’ dedi, gördük, elimizden geleni yaptık ve yürümeye devam ediyor. Devran’ın geleceğini çok parlak görüyorum. ülkemiz daha iyi koşullarda. Dünyada ve Avrupa’da şampiyon olmalı. öngörüyoruz. Bu nedenle iki hocayla çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Devran Yanardağ: “Maçı kazanınca seviniyorsunuz”

Devran Yanardağ ise elde ettiği başarıyı ve bundan sonraki hedeflerini anlatarak, “Antalya’da düzenlenen Türkiye şampiyonasında 4 maç oynadım, 4’ünü kazandım. Hocalarımız Ömer Şimşek ve Turan Arıs sayesinde sağ olsunlar.” , Emeklerinin karşılığını almaya çalıştım Şampiyonluk kazandım Hedefim Ömer ve Turan Hocam gibi antrenör olmak küçük çocuklar yetiştirebilmek Problem olan bir spor zaman zaman sakatlıklar olabiliyor maçlarda.maçı kazanınca hoş bir sevinç oluyor.güç ve kudretimin yerinde olduğunu anladıktan sonra spora başladım.kardeşlerimi gördüm ve başarabilirim diye düşünmeye başladım.daha sonra başarılar” kazanarak şampiyon. Şu anda Ankara’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyorum” dedi.

Ufuk Şimşek: “Başaracağına inanıyoruz”

Devran’ın antrenörlerinden Ömer Ufuk Şimşek de şu cümleleri verdi:

“Öğrencimiz Devran Yanardağ, 27-28 Mart tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan Muaythai Avrupa Şampiyonası’na katılacak. Çalışmalar devam ediyor, daha önce Antalya’da yapılan müsabakalarda 4 karşılaşmayı kazanarak şampiyon oldu ve katılmaya hak kazandı. Milli takıma onu formda yetiştiriyoruz.İnanıyoruz burada da şampiyon olacak.İnşallah ülkemize ve Sivas’a bir derece getirir, bayrağımızı dalgalandırır.Talimlerine ara vermeden devam ediyor. Günde 1,1,5 saatin ortasında antrenman yapıyor. Çok çalışıyor ve bu sporu da çok seviyor. “Maddi ve manevi her konuda arkasındayız. Başaracağına inanıyoruz” dedi. – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu