Haber

Arjantin İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacak

katzSosyal medya hesabı X’teki paylaşımında, Arjantin liderini havaalanında karşıladığı fotoğrafla birlikte şunları söyledi: Arjantin Devlet Başkanı Miley, İsrail’deki Arjantin büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması yönündeki duyurunuz için teşekkür ederiz.” cümlesine yer verdi.

katzCumhurbaşkanı olarak ilk ikili dış ziyaretini İsrail’e gerçekleştirdi. MileiHamas’a karşı İsrail’e verdiği destek ve Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı için teşekkür ederek, katz, “S Siz yalnızca gerçeğe bağlı değerli bir insansınız. Yahudi halkını Hamas’ın katillerine karşı savunmak için verdiğimiz haklı mücadelede bizi desteklemek üzere hızla İsrail’e gelmeniz şaşılacak bir şey değil.” söz konusu.

İsrail Başbakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Başbakan Binyamin NetanyahuArjantin Cumhurbaşkanı: ‘Arjantin Büyükelçiliği Kudüs’e taşınacak’ Javier Mileyİsrail’e gelişini sıcak bir şekilde karşıladığı belirtildi.

Başbakanlık Ofisi, Netanyahu7 Şubat’ta Miley ile görüşeceğini ve iki ülke arasındaki bağların daha da güçlendirilmesini görüşeceğini kaydetti. .

MileiSeçildikten sonra Arjantin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu