Haber

Üniversite öğrencileri ve öğretmenlerden örnek davranış

Üniversite öğrencileri ve öğretmenlerden örnek davranış

ELAZIĞ – Elazığ’daki üniversite öğrencileri ve öğretmenler, topladıkları paralarla aldıkları 2 adet akülü aracı dernek aracılığıyla bedensel engelli bireylere bağışladı.

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doktor Öğretim Üyesi Murat Gökalp ve öğrenciler örnek bir davranış sergileyerek, topladıkları parayla 2 adet akülü araç satın aldılar. Satın alınan araçlar Türkiye Engelliler Derneği Elazığ Şubesi’ne teslim edildi. Beyin felci hastası ve yürüyemeyen Muhammed Deniz ve ailesi, tekerlekli sandalyelerini dernek başkanı, hayırsever ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Ergün’den aldı. Elazığ Şube Başkanı Metin Fırat, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi olarak 135 engelli aracını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirterek, “Bir engelli kardeşimizin ihtiyacı olan akülü aracı teslim ettik. Kendilerine teşekkür ederiz. Bizi yarı yolda bırakmadılar, ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimize yardımlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Türkiye Engelliler Derneği Elazığ Şubesi olarak bugüne kadar 135 engelli aracını ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. öğrencileri bize iki tane verdiler. Engelli kardeşlerimizin hayırseverlerden akülü araç ihtiyacının büyük olduğunu, engelli kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu araçları da aracılığıyla bizlere ulaştırmak istiyoruz. Derneğimiz, “Onlardan bunu teslim etmelerini rica ediyoruz” dedi.

“Öğrencilerimiz ‘Biz’ bilinciyle kardeşimizi sevindirdi”

Öğrencileri ile birlikte topladıkları paralarla akülü sandalyeler aldıklarını ve bu tür dayanışma çabalarının devam edeceğini belirten İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Murat Gökalp, “İlahiyat Fakültesi’nde öğrencilere çok sayıda sandalye kazandırmayı hedefliyoruz. Sadece kitap bilgilerinden ziyade sosyal hayatta en güzel örnek olan Allah Resulü’nün hayatından örnekler.” “Öğrencilerimiz bir araya geldi ve ‘biz’ bilinciyle dernek, parti, cemaat gibi hiçbir şeyi hesaba katmadan bir kardeşimizi yine harçlığıyla sevindirdik. Allah izin verirse sevinmeye devam edeceğiz. Onlar bu sevincin içindeler” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Ergün, “Bugün Muhammed Ali kardeşimiz için akülü araba alındı. Kardeşimiz bu akülü araçla günlük yaşam aktivitelerini bağımsız olarak gerçekleştirebilecek. Hayırsever vatandaş Murat Gökalp, aynı zamanda babası da duygularını dile getirerek, “Engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması açısından tıbbi yardımların sağlanması çok önemli” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu