Ekonomi

ATO’dan istihdam seferberliğine destek

Ankara Ticaret Odası (ATO) Lideri Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetinin akabinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan “2019 İstihdam Seferberliği” programını desteklediklerini belirtti.

Baran, yazılı açıklamasında, ATO üyelerini istihdam seferberliği kapsamında uygulanan dayanaklardan yararlanmaya davet etti.

“Ülkemizin geleceği, güçlü bir ekonomi için Cumhurbaşkanımızın istihdam desteği çağrısını yürekten destekliyoruz.” tabirini kullanan Baran, oda üyelerinin, ATO bünyesinde faaliyet gösteren Devlet Dayanakları Bilgilendirme Merkezi aracılığıyla istihdam dayanak ve teşvikleri hakkında bilgi alabileceklerini kaydetti.

Oda üyelerinin devletin istihdam, yatırım, üretim ve araştırma-geliştirmeye yönelik sağladığı bütün takviyeleri tek merkezden öğrenerek faydalanabildiğine işaret eden Baran, “Türkiye ekonomisi üzerinde oynanan oyunları engellemek için ekonomimizi tahkim etmemiz gerektiğini biliyoruz. İstihdam bunun yollarından biri.” değerlendirmesinde bulundu.

Baran, hükümetin istihdama yönelik taban fiyat dayanağı, prim teşviki başta olmak üzere farklı teşvikler sağladığını da kaydetti.

“Ekonomik saldırının izleri silinmeye başladı”

Ülke iktisadına yönelik geçen yılın ağustos ayında yapılan akınların izlerinin silinmeye başladığını ve finansal bedellerde düzgünleşme yaşandığını kaydeden Baran, bu süreçte devletin sağladığı teşviklerin kıymetli olduğunu vurguladı.

Bu teşviklerin, üretim ve istihdam artışı için büyük fırsat yarattığını belirten Baran, “Ülke olarak sahip olduğumuz zenginliklerden en önemlisi genç nüfusumuz. Üretim yapan bir nüfus, güçlü bir ekonomi ortaya çıkartacak. Bu konuda hükümetimizin hayata geçirdiği çok sayıda teşvik ve destek mevcut. Üyelerimizi, hükümetimizin bu desteklerinden faydalanmaya, artı istihdam sağlamaya davet ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Baran, genç nüfusun verimli kullanılması suretiyle 2023 maksatlarına yürümek için istihdam seferberliğine dayanak verilmesi gerektiğini vurgulayarak, ATO üyelerinin devlet dayanakları konusunda bilgi sahibi olmaları için “Devlet Destekleri 2019” kitabı hazırlandığını da kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu