Haber

Berna Gözbaşı: Kulübün yaşaması için artık elimden bir şey gelmiyor, şehir sahip çıkmalı

Üstün Lig’in 14. haftasında ağırladığı Konyaspor’a 2-1 yenilen Kayserispor’un başkanı Berna Gözbaşı, kulübün yaşaması için Kayserililere çağrı yaptı.

Gözbaşı, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Süper Lig’de transfer yasaklarına karşın üst sıralarda yer aldıklarını söyledi.

Bütün zorluklara karşın hocaları ve futbolcularının uğraşlarının ekibi bir yerlere getirdiğini belirten lider Gözbaşı, şunları söyledi: “3 yılda inanılmaz uğraşlar verdik. Herhalde yaptığım maddi katkıyı Kayserispor tarihinde hiçbir lider yapmamıştır. Varımı yok ettim. Bu kulüp yaşasın diye elimden gelen bütün imkanları sundum fakat artık gelinen bu noktada benim kulüp için yapabileceğim çok bir şey kalmadı. Hem işim, hem ailem, artık kendimi yok etme noktasına geldim. Bu mevzuyu kentin dinamiklerine duyurmak istiyorum. 45 günlük ortada kesinlikle bu kulübe kentin sahip çıkması gerekiyor. Dünya Kupası’nın olduğu süreçte kulübün yaşaması için ne çözüm olacaksa bunun konuşulması, karara varılması gerekiyor. Benim artık elimden bir şey gelmiyor. Herkese teşekkür ediyorum. Getirdiğim bu noktadan sonra Kayserispor’un öbür acıklı öykülere dönmemesi için, sahip çıkılması için gerekli çağrıyı yapıyorum. Herkese, topluluğumuza çok teşekkür ediyorum.”

ÇAMLI’DAN HAKEM TEPKİSİ

Kayserispor Asbaşkanı Ali Çamlı ise Konyaspor karşısında takım olarak iyi olmadıklarını söyledi, hakem kararlarına tepki gösterdi.

Deplasmanda bu kadar kötü muameleye maruz kalmadıklarını savunan Çamlı şunları söyledi: “Çok beğendiğim hakem bugün alanda imtihanı bana nazaran eksiyle bitirdi. Bütün avantajları rakip ekip lehine kullandı. Hakemin berbat niyetli olduğunu asla düşünmüyorum. Pırıl pırıl bir hakem. Vakit zaman bunların da kusur yapma lüksü var. Kayserispor’un sahipsiz olmadığını VAR’daki hakemlere belirtmek istiyorum. Dikkatli izlesinler. Bizim aleyhimize durumda nasıl VAR’a gidildiyse, lehimize pozisyonda da VAR hakemi davet edecek. Federasyon’a davette bulunuyorum, VAR’daki hakemler çok yetersiz. Âlâ oynamadık, yenilgiyi de hakkettik. Olabilir, canları sağ olsun. Teknik heyeti, futbolcuları tebrik ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu