Haber

Çocukları dağa kaçırılan ailelerin Van’daki eylemi sürüyor.

VAN’da çocukları dağa kaçırılan aileler 61. haftada HDP binası önünde sloganlar attı. Eyleme katılan aileler çocuklarının fotoğraflarına bakarak bir süre ağladı.

Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin Van’daki çocuk nöbeti 61. haftasında da devam etti. Aileler Menekşe Sokak’ta bir araya geldi. Türk bayrakları, çocuklarının fotoğrafları ve ‘Dağları kurtlara kuşlara bırakın’, ‘Biz çocuklarımızı istiyoruz’, ‘Anneler nöbette’, ‘Yeter artık bir düşünün’ yazılı pankartlarla yürüdüler. ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Evlatlarımız kimsenin piyonu olmaz’. . Ailelerin HDP binasına yürüyüşü sırasında polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Aileler binanın önüne kadar “Kahrolsun işbirlikçi HDP PKK” ve “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attı. HDP İl Başkanlığı binası önünde ailelerin seslerini bastırmak için yeniden yüksek sesli müzik açıldı. Müziğin sesine aileler tepki gösterdi. Eyleme katılanlar ellerinde çocuklarının fotoğraflarına bakarak bir süre gözyaşı döktü. “Devletinizi, askerinizi, polisinizi, korucunuzu, sivil vatandaşınızı vurmanız için sizi oraya götürdüler. Sizi kandırdılar” dedi.

Bir süre burada yaşayan aileler, hareketin ardından dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu