Haber

Emekli Tuğgeneral Nuri Cankıymaz’ın adli kontrol talebi reddedildi

YUNANİSTAN’a kaçarken Edirne’de yakalanan emekli Tuğgeneral Nuri Cankıymaz’ın tutuksuz yargılandığı davada, oğlunun evlilik süreci nedeniyle ‘evden çıkmama’ yönündeki adli kontrolün kaldırılması talebi mahkemece reddedildi. .

Edirne’de Yunanistan’a kaçarken yakalanan Milli Savunma Bakanlığı Personel Dairesi eski Başkanı emekli Tuğgeneral Nuri Cankıymaz’ın ‘silahlı örgüte üye olmak’ suçlamasıyla Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davasına devam edildi. terör örgütü’ ve ‘resmi belgelerde sahtecilik’. Duruşmaya sanık Cankıymaz ve avukatı katıldı. Sanık Cankıymaz, ‘evden çıkmama’ yönündeki adli kontrol tedbirinin kaldırılmasını talep ederek, “HTS kayıtlarını inceleme fırsatım olmadı, incelemek için süre talep ediyorum. Adli kontrolümü hiçbir zaman formda aksatmadım” dedi. Ev hapsi. Sanki henüz verilmemiş bir cezanın infazını yaşıyormuşum gibi düşünüyorum. Sağlık nedenlerim ve yaşımın büyük olması “Oğlumun evlilik sürecinin başlaması nedeniyle ev zorunlu hale geldi” Tutuklama kaldırılacak. 34 yıllık sabıkası temiz bir general olarak hakkımdaki adli kontrol kararının kaldırılmasını talep ediyorum” dedi.

Mahkeme, sanık hakkında ‘evden çıkmama’ ve ‘yurtdışına çıkma yasağı’ gibi kontrol kurallarının devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu