Haber

Erkan Baş ile Destici arasındaki ‘vekil’ tartışması: ‘Irkçılık budur’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Talat Atilla ve Tamer Korkmaz’la birlikte TV100’deki Vatan programına konuk oldu. Destici programda yaptığı konuşmada Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş’ı kastederek “Alman istihbaratının kontrolünde büyütüldü ve Türkiye’ye gönderildi” ifadelerini kullandı.

Destici, “Adam Tito kaldı, Yugoslavya’da Tito rejimi vardı. Almanya’dan geçiyorsunuz. Tamamen sol örgütler içinde. Belli ki Alman istihbaratının kontrolünde yetişmişsiniz ve Türkiye’ye gönderiliyorsunuz. Gerçek soyadınız ne? Rusoviç. . Türkiye’de Reis’in adını kullanıyorsunuz. Soyadı Reis olan siyasetçi kimdir? TİP başkanından bahsediyorum. Türk milletinin karşısına Rusoviç olarak çıkabilir misiniz? Google’ı açın. Gerçekleri halktan saklamayı doğru bulmuyorum.”

Erkan Baş, Desteci’nin sözlerine Twitter’dan yanıt verdi. Erkan Baş, “Ben bu kişiyi ciddiye almıyorum ama burada konu ben değilim” dedi. Ajan olmakla suçlananlar, Almanya’da doğan milyonlarca işçi çocuğu. Irkçılık budur. Suyun öte yakasındaki, yurt dışındaki işçilerin haysiyetine yenik düşeceksiniz.

“Gizlediğini” söylediği bilgilere herkes hızla erişebilir. İlk görselde benim için açılan Wikipedia sayfasını, ikinci görselde yazdığım Socialism for Living kitabındaki satırları okuyabilirsiniz. Irkçılık komplodur, ırkçılık sahtekarlıktır. Bu kolay bir örnek” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu