Haber

Eski eşini bacağından vuran kocaya 12,5 yıl hapis

Çiğli ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Aysel Aydemir, 19 Haziran günü saat 06.30 sıralarında işe gitmek için evden ayrıldı. Bu sırada 5 yıl önce boşanmış ve koruma kararı bulunan Ferhat B., elinde pompalı tüfekle Aydemir’in yanına gelerek, “Demek beni ihbar edeceksin” deyip rastgele ateş etti.

Vurmayı başaramayınca bu kez belindeki silahını çıkaran Ferhat B., Aydemir’i bacaklarından vurarak kaçtı. Çevredekilerin ihbarı ile olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Aydemir ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis tarafından yakalanan Ferhat B., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilerek tutuklandı. Aydemir tedavisinin ardından taburcu edildi.

NİŞAN OLUP ATIŞ YAPILDI

Soruşturma tamamlandı ve iddianame hazırlandı. Savcı iddianamede, Ferhat B.’nin olay günü yanına pompalı tüfek ve tabanca alarak Aydemir’in evinin yakınına geldiğini belirtti. Ferhat. B., Aydemir ile tanıştığında, ‘Demek beni şikayet ediyorsun’İddianamede de yer aldı.

Aydemir’i sakin olması için uyaran Ferhat B.’nin tüfeğini doğrultarak ateş ettiği ancak mermilerin isabet etmediği belirtildi. Ferhat B. bu sefer de belindeki silahını çıkarıp, ‘Seni öldüreceğim. Öl ve öl’ Aydemir’i tehdit ettiği ve nişan alarak Aydemir’in bacaklarına ateş ettiği iddianamede yer aldı. Aydemir’in bacağının tıbbi müdahaleyle kolayca iyileştirilemeyecek şekilde yaralandığı da vurgulandı.

Alınan sözler ve toplanan deliller ışığında savcı Ferhat B. ‘Boşanan eşini kasten yaralama’, ‘Silahla tehdit etme’Ve ‘6136 Sayılı Ateşli Silahlar, Bıçaklar ve Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna İtiraz’Hatalarından dolayı toplam 12,5 yıla kadar hapis cezası istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu