Ekonomi

Et ve Süt Kurumu: Sözleşmeli Hayvancılık Projesi kapsamında ceza uygulanmadı

Et ve Süt Kurumu (ESK), Sözleşmeli Hayvancılık Projesi kapsamında sözleşmesini iptal eden hiçbir üreticiye cezai işlem uygulanmadığını duyurdu.

Kurumun internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, bazı internet haber sitelerinde ‘Et ve Süt Kurumu Sözleşmeli Hayvancılık Projesi kapsamında ESK ile sözleşmelerini iptal eden üreticilere 30 bin TL ceza ödediği’ yönünde haber yapıldığı belirtildi. Kurumun açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır.

‘BUGÜN HİÇBİR ÜRETİCİMİZ HAKKINDA CEZAİ İŞLEM YAPILMADI’

Açıklamada, “Et ve Süt Kurumu tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilmeye başlanan ve maliyet esaslı fiyat politikasını esas alan Sözleşmeli Hayvancılık Projesinde, üreticilere alım ve fiyat garantisi sunularak mutlak karlılık amaçlanıyor. Üreticilerimize kurumla yapılan sözleşmeden cayma hakkı veren proje kapsamında, piyasa fiyatlarını daha avantajlı bulanlar sözleşmelerini iptal edecek.” “Bugüne kadar hiçbir üreticimiz hakkında herhangi bir cezai işlem uygulanmamıştır. Et ve Süt Kurumu, düzenleme misyonu kapsamında üreticilerimizin ve tüketicilerimizin çıkarlarını korumaya devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu