Haber

Kılıçdaroğlu: “6 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz Konusunda Neyi Bekliyorsunuz Ey Saray Hükümeti?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ey saray hükümeti 6 yaşındaki çocuğa tecavüz konusunda ne bekliyorsunuz? Fotoroman’ı bırakın, zaten kimse ondan bir şey beklemiyor, devlet gereğini bir an önce yapsın. Bunu yapanlara, buna vesile olanlara dünya kahrolsun!Ne bekliyorsunuz?”Ne izliyorsunuz?” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; İsmailağa Cemaati Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızıyla imam nikahlı nikah kıydırması hakkında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun mesajı; 20 Şubat 2018’de yaptığı paylaşımdan alıntı yaptı. Kılıçdaroğlu, 2018’deki mesajında; Şu değerlendirmeyi yaptı:

“CHP olarak ülkemizin en büyük ayıbı olan çocuk istismarının önüne geçmek için elimizden geleni yapacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ten bize miras kalan demokrasi, eşit vatandaşlık ve muasır medeniyet mirasıyla bu sistemi değiştirmeliyiz. Tüm kadın ve çocukların memnuniyeti! Fetva veren ve verenleri destekleyen iktidara oy vermek, çocuklarımızı karanlık bir geleceğe mahkum etmek demektir. Çocuklarımız için, gelin Türkiye’yi birlikte aydınlığa çıkaralım!”

Kılıçdaroğlu bugün yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“6 yaşındaki çocuğun tecavüzü için ne bekliyorsunuz ey saray hükümeti? Fotonoman’ı bırakın, zaten kimse ondan bir şey beklemiyor, devlet gereğini bir an önce yapsın. Yapana dünyalar yıkılsın. buna sebep olanlar! Ne bekliyorsunuz? Ne izliyorsunuz?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu