Haber

Telefonundan mektup çıktı: Her şeyi yeğenime ver!

8 Haziran’da Ayışığı Otoparkı’nın kıyısında yürüyüşe çıkanlar, sahilde hareketsiz yatan şahsı görünce durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

Gelen ekipler bu kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Bölgede inceleme yapan ekipler, iskelenin altında başka bir ceset olduğunu belirledi. İhbar üzerine çağrılan polis dalgıçlar, yaklaşık 30 dakikalık çalışmanın ardından 3 metre derinlikteki ikinci cesedi iskelenin sonundaki kıyıya çıkardı. Yapılan incelemede cesetlerin Göktan Sedat Günaydın ve arkadaşı Muhammet Hekimoğlu’na ait olduğu belirlendi.

YARALANMA VE SAVAŞ İZİ YOK

Günaydın ve Hekimoğlu’nun cesetleri, savcılık incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Ordu Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Burada yapılan kontrolde iki arkadaşın vücutlarında herhangi bir kesme, delme, darp izine rastlanmadı. İki gencin kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için alınan doku örnekleri, incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Tıp Kurulu’na gönderildi.

“ÖZÜR AİLESİ”

Muhammet Hekimoğlu’nun olay günü telefonunun not kısmına vasiyet yazdığı ortaya çıktı.

Hekimoğlu, notuna ‘vasiyetimdir’ diyerek başladı, “Bir gün ölürsem cenazemde en sevdiğim şarkı çalınacak ve mezar taşı yok olacak.açıklamalarda bulundu.

YAN TARAFINDAN İNDİRİLİRLER

Otopsi işlemlerinin ardından aileleri tarafından teslim alınan cesetler, Akköse Mahallesi’ne getirildi. Günaydın ve Hekimoğlu için burada cenaze namazı kılındı.

Cenaze törenine MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Muhammet Hekimoğlu’nun babası Hüseyin ve annesi Makbule, Göktan Sedat Günaydın’ın babası Kazım ve annesi Dursine ile diğer aile üyeleri ve yakınları katıldı.

Namazın ardından cenazeler mahalle mezarlığında yan yana toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu